pastel, papier żeberkowy, jasnoszary; 64 x 50 cm;
sygn. i opisany p. d.: NP / 8m / 16/X / Witkacy / 1931 / (T.E.);
[po konserwacji];
Obraz z kolekcji Jana Leszczyńskiego, przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Krakowie (N. D. 5240).
Lit.: Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885-1939. Katalog dzieł malarskich, oprac. Irena Jakimowicz przy współpracy Anny Żakiewicz, Muzeum Narodowe, Warszawa 1990, s. 123, poz. 1540.