19

Jacek Malczewski (1854-1929), Moczary

olej, płótno; 26,2 x 21 cm;
sygn. i opis. l. g.: "Polesie | J. Malczewski";
Na odwrocie: 2 nalepki wystawowe z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz jedna depozytowa.
Do obrazu dołączona jest opinia Anny Tyczyńskiej z 1997 roku

BIBLIOGRAFIA:
- "To ci śliczności. Impresje z "Chłopów" Władysława Reymonta", katalog wystawy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Radom, 2001 rok, s. 5
- "Jacek Malczewski. Samotny wędrowiec", katalog wystawy, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, 2002 rok
- Zofia Katarzyna Posiadała, "Jacek Malczewski (1854-1929). W 150. Rocznicę urodzin i 75. rocznicę śmierci", katalog wystawy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Radom, 2004 rok, il. s. 42, s. 176
- Anna Król, "Brandt, Chełmoński, Gierymski... W Monachium, w Paryżu, w Orońsku", katalog wystawy, Muzeum Regionalne, Stalowa Wola, 2012 rok, s. 44

WYSTAWY:
- "Jacek Malczewski (1854-1929)", Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Radom, 2001 rok
- "To ci śliczności. Impresje z "Chłopów" Władysława Reymonta", Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Radom, 2001 rok
- "Jacek Malczewski. Samotny wędrowiec", Muzeum Okręgowe, Suwałki, lata 2002-2003
- "W 150. rocznicę urodzin i 75. rocznicę śmierci", Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Radom, lata 2004-2005
- "Brandt, Chełmoński, Gierymski... W Monachium, w Paryżu, w Orońsku", Muzeum Regionalne, Stalowa Wola, lata 2012-2013
Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków
31 maja 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
14 223 EUR
Wyświetleń: 196 | Ulubione: 1

Warszawski Dom Aukcyjny

Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków
31 maja 2020 CEST/Warsaw

Warszawski Dom Aukcyjny
Warszawski Dom Aukcyjny Piotr Mrowiec
ul. Wilcza 69
00-679 Warszawa
+48 609 444 555