olej, tektura; 35 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: WLASTIMIL / HOFMANN / Praga 1917-KRAKÓW 1918;
na odwrocie opis autorski: „Moja Bożna” (? - zakreślony ręką artysty?) oraz inicjał wiązany WH.